Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na pozycję tylko kilku godzin dziennie. Warunki płacą się być blisko idealne. Że coraz częściej pokazuje się, że są to oszuści żerujący na naiwności innych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na bezpośrednią i tak płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka zwracająca się sprzedawaniem materiałów z kolejnej dłoni i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te dokonywane są stuprocentowo przez internet, co czyni, że firma cechuje się kreatywnością i składa się do realiów XXI wieku. Że przez rodzaj pracy, jaki pokazuje, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na ścianie na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie to zajmuje polegać na pośredniczeniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Mamy więc wystawić towar na sprzedaży, zadbać o właściwy kontakt z klientem, i kiedy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety okazuje się, że paczki te nigdy nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę prawo i uważa, że będziemy odbywać w korporacji o dobrej renomie. Gwarantują nam radę oraz ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet ma doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Nasz Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać stanowi taż instytucja, i całe, czego się dowiadujemy to więc, że do własnych założeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Stanowi obecne prawdziwa możliwość pracy, jaka się na nim pojawiła. Obok niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie czerpią ze sobą wiele wspólnego. Świadomość taż nie daje także naszego imiona, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcję materiałów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, jednak stanowimy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po przekazaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Przedstawia się jednak, że mężczyźni nigdy tych celów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po naszej stronie. W klubu spośród ostatnim, że wydajemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą otworzyć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej strony umowy. W przypadku, kiedy rzecz nie zostanie rozwiązana, może ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję własnych zadań. Według kodeksu karnego, w relacje od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przejawiają się sprytem, bowiem w przypadku, gdy pod aukcją zawiera się ich pracownik, więc on poniesie konsekwencje ich zadań. A toż oczywiście my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, bowiem to natomiast my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie wchodzą do kupującego.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede każdym, potrzeba stanowić niezwykle uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety istnieje obecne idealny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone swoje obowiązki. Trzeba brać na obecne oferty, w jakich nie zostały podane fakty i te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego rodzaju oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale także konsumentów, jacy będę zależeli wziąć z usług oszusta. Im częściej będziemy informować na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym mniej będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments