Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Koszalin

Zachodniopomorskie

Płaskostopie liczy na głębokim obniżeniu sklepienia stopy lub lecz jej obniżeniu. Stopa która nie ma płaskostopia nie dotyka całą swoją powierzchnią podłoża. Kości tej stopy tworzą łuk. U stopy która posiada płaskostopie nie tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Gryfice

U tej osoby dociera do zaniku łuków stopy, wtedy stopa stoi się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie ma do 40% ludzi. Aby zapobiec powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom tworzącym swoje podstawowe etapy, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest przyczyną płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu i obciąża stopy. Wyróżniane są dwa rodzaje płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann
promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące produktem zmniejszenia się łuku podłużnego stopy tak, że wszystka podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w którym stopa składa się wysoka i zostawia swoją elastyczność. Płaskostopie przebiega w jakimkolwiek wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do jakiś 3-4. roku bycia płaskostopie jest niejako fizjologiczne, a związany jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i spokojnych mięśni. Tym sposobem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z wzrostem dziecka. Deformacja stopy w kwestie płaskostopia zmienia prawidłowe tematy jej utrzymania. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp i dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale te łydek oraz kręgosłupa. Poza tym nacisk na dno w tle stopy do tego nieprzystosowanym skutkuje byciem się na podeszwie stopy bolesnych i trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może i doprowadzić do wzroście wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego albo w skrajnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie i noszenie obuwia i chodzenie. Stanowi obecne dużo dokuczliwe i niezbędne będą buty ortopedyczne dla niemowlęta. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone również długo trwające, prowadzić może do wzroście stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie wyłącznie na ćwiczeniu mięśni stóp tylko również przechowywaniu właściwie wybranych, szerokich i odpowiednich butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (ale ale po pomocy z lekarzem – nigdy na samodzielną rękę!) i myśleniu o utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała.

Promocja Deichmann Gryfice

Do zadań korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: działanie na palcach, piętach i fizycznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki przebywającej na podłodze lub chwytanie i budowanie palcami stóp drobnych problemów z podłogi. Czasem ale w wypadku mocnych i zapewniających wielkie dolegliwości deformacji stóp, szkolenia i zachowanie zachowawcze mogą okazać się nieskuteczne. Konieczny potrafi się okazać to zabieg operacyjny. A wtedy stanowi konieczne ale w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Gryfice

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments