poczta kurier

Poczta kurier Węgliniec zamów online

Dolnośląskie

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności płatności przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku usługi przyciągają nas niskimi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Stronie Śląskie jest bardzo łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Stronie Śląskie

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to te o niewielkich gabarytach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzimy przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka elementów, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wytycznymi i poczekać aż Poczta kurier Stronie Śląskie zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć od nas paczkę już tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie przed południem, lub dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na doręczeniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zazwyczaj czas dowiezienia przesyłki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tylu przesyłek na pewno dostrzeżemy również korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio spod naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza jeślipakunki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest mniejsza niż opłata za każdą z nich oddzielnie. W związku z tym gdy potrzebujemy wysyłać większe ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, kiedy towar który potrzebujemy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz sporo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od przesłania normalnej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Z uwagi na wymiary przesyłki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania palety.

Dobrze pamiętać, że wyliczając wysokość pakunku oraz wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą mogły zmienić swoją wagę pod wpływem wody, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Dobierając paletę na której nadamy towar, dowiedzmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ucierpieć. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wydania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne wskazówki odnośnie wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Stronie Śląskie chce żeby wszystkie pakunki były traktowane z troską, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się obracać albo zostać przyciśnięta przez pozostałe opakowania.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Stronie Śląskie odbierając przesyłkę potrzebuje również ten list przewozowy dostać i jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego warto pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Stronie Śląskie .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę