PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Człopa

Zachodniopomorskie

Nie z dzisiaj wiadomo, że proste, i przy tym odpowiednie z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest prostym surowcem, który szuka wielkie zastosowanie, nie jedynie w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce spotykają się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje toż nic innego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Tuczno

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego duża wytrzymałość – toż nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy wyróżnia się największą siłą na działanie takich składników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego przygotowuje się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz również zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Dostaje się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Jednocześnie stanowi obecne surowiec na tyle tani i łatwy, że gra się go jeszcze do produkcji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Tuczno

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo wielką popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy z tego, że uznanie kupił nie dopiero na placu budownictwa, lecz również dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek traktowany jest do wykonywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, czy choćby w postępowaniu biżuterii i nowych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego podejmują się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i zajdzie w style najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Tuczno

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy wyróżnia się wyjątkową mocą i dlatego dobrze przyznaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, łączymy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, lecz również antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą gra się także do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Tuczno

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a również nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz i warunki atmosferyczne. Za rzeczą tych oczywiście zalet ważna je podawać także we pomieszczeniach, jak a do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe modne są w sferze nie wyłącznie ze swego wielkiego zastosowania, lecz również niezliczonych możliwości bogatych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy dostać wiele nowych wersji kolorystycznych, dostosowując tym jedynym posadzkę do swoich próśb i przekonań o tym jako powinno wyglądać dane miejsce. Nie pozostawiajmy, że jedyną z ważniejszych przestrzeni jest więcej ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia kompozycji i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Tuczno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments