Oszczędzanie jest fajne i uzależniające!

Oszczędzanie jest fajne i uzależniające!

Poradnik Klienta

W każdym wieku dobrze jest mieć jakieś oszczędności, które mogą przydać się w najczarniejszej godzinie. Każdy chyba dobrze wie, że czasem w życiu zdarzają się krytyczne sytuacje, gdzie od ręki potrzebna jest gotówka, a nie ma zbytnio skąd jej zaczerpnąć. W takich właśnie sytuacjach miło byłoby mieć trochę odłożonej gotówki.

Oszczędzanie jest fajne i uzależniające!

Na początek trzeba nauczyć się Oszczędzać. Kiedy wybierasz się na zakupy, kupuj tylko to po co przyszedłeś. Nie daj się skusić na tzw. promocje. „3 w cenie 2″ kuszące, prawda Ale zastanów się. Po co Ci aż 3? Kiedy będzie taka potrzeba kupisz ponownie potrzebną rzecz, nie ma sensu kupować na zapas, bo być może więcej Ci się dana rzecz nie przyda. Zamiast tego zaoszczędzone pieniążki na kompletnie niepotrzebnym w danym czasie Ci produktu wrzuć do skarbonki.

Oszczędzanie może być uzależniające!
Kiedy zaczniesz już odkładać sprawdzaj co jakiś czas ile już udało Ci się odłożyć. Z czasem tak Ci się to spodoba, że będziesz chciał aby w Twojej skarbonce było coraz to więcej pieniędzy. Przecież fajnie jest mieć 'swoje” zabezpieczenie finansowe. W miarę możliwości możesz się z kimś umówić abyście razem oszczędzali każdy na siebie. Będzie to w pewnym rodzaju prześciganie się w „odkładaniu”. Kto więcej odłoży. Fajnie byłoby wygrać, prawda?

Zobacz też kredyty Kołobrzeg na mieszkanie

Zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na wakacje, nowy telewizor, auto czy działkę budowlaną. Im więcej odłożysz tym lepiej.

Jeżeli masz problem z powstrzymaniem się od wydawania odłożonych pieniędzy dobrze by było abyś otworzył sobie specjalne konto oszczędnościowe, na którym będą one bezpieczne. Nie będziesz ich miał w domu, wiec nie będzie Cię korciło by je wydać. A na dodatek trochę urosną dzięki oprocentowaniu, które bank zaoferuje. Nie zawsze jest sens zadłużać się w bankach, brać coś na raty, gdyż przy odrobinie cierpliwości i determinacji będziesz mógł kupić sobie wymarzoną rzecz za gotówkę.

Nie zastanawiaj się długo tylko zacznij oszczędzać, bo oszczędzanie jest fajne i uzależnia! W każdej chwili Twoje oszczędności mogą Ci się na coś przydać, także spróbuj, a przekonasz się, że warto!

Zobacz również mieszkanie Kołobrzeg

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments