Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Polanów

Zachodniopomorskie

Trądzik kojarzony jest z chorobą dotykającą młodych ludzi zachodzących w okres dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej jest on problemem nastolatków, chociaż w wielu przypadkach dobrze nie znika samoistnie, a z okresem stan cery jedynie się pogarsza. Nie dokładnie lekceważyć zmian trądzikowych – warto natomiast dowiedzieć się, jak dbać o skórę, by odzyskała zdrowy wygląd.

Leczenie trądziku Dobra

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wychodzi z złej pielęgnacji. Powtarza się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywistość istnieje taka, iż w niniejszy procedura można jedynie pogorszyć stan naszej postaci i zaognić stan zapalny. Jak to dobrze dbać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Dużo osób do prania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego standardu produkty dobrze nie pomogą nam wygrać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – mogą go również nasilić. Co będzie więc ciekawszym rozwiązaniem? Przede wszystkim łagodne artykuły do mycia – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto przetestować dobry produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w układzie dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, żeby w toniku nie znajdował się alkohol, gdyż że on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest ważne zwłaszcza w sukcesu cer mieszanych i szerokich. Jeśli skóra jest dodatkowo wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak każda, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Lecz w sukcesu aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, bo mogą podrażnić skórę, a i roznieść stan zapalny na całą twarz. Do celu domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto i przemyśleć wybranie się na zabieg z użyciem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie przechodzi w prywatnej ofercie firma Nanili Professional. Artykuły tego standardu działają intensywnie, przynosząc wysokie efekty. Kwasy mogą stanowić przecież stosowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Wbrew temu co prowadzą niektórzy, wystawianie twarzy na wykonanie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej wyglądu, ale obecnie na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Znacznie tak więc wyposażyć się w krem z filtrem UV i radzić go codziennie przed wyruszeniem z domu.

Źródło artykułu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Dobra

0 0 votes
Daj ocenę