Finbo Łobez

Zachodniopomorskie

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w który metoda pożyczkodawca może zweryfikować Twoją sytuację finansową? Przeczytaj materiał i dowiedz się, jak firmy pożyczkowe sprawdzają naszych klientów.

Finbo Szczecin

Rynek pożyczek pozabankowych zawsze się rozwija. Dodatkowo nie chodzi tu właśnie o wartość umowy i siłę działalności. Spółki z branży dokonują coraz bardziej szczegółowych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo
pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do pracodawcy i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz zgodę na udostępnienie firmie wielu lepszych informacji.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy firmy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli daje Ciż się, że sprawdzenia wiążą się jedynie do ostatnich rejestrów – istniejesz w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej komunikują się autorskimi bazami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – stanowi spora możliwość, że pożyczkodawca będzie mógł zweryfikować jej rozwój.

Dla przykładu – składając wniosek o pożyczkę w firmie Finbo Szczecin , wyrażasz zgodę na udostępnienie Twoich oddanych do 34 zewnętrznych podmiotów (w niniejszym do łatwej konkurencji firmy). Finbo Szczecin otrzyma informację zwrotną, czy ubiegałeś się o pożyczkę w tych podmiotach, którymi danymi się posługiwałeś a ewentualnie spłaciłeś ją na etap. Firmy podnoszą argument, że jest wówczas niezbędne do zabezpieczenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na cudze dane). Jednak otrzymanie takich informacji daje i szerokie pole do pracy analitycznej.
Inne sposoby weryfikacji

Od 2012 roku klienci są okazja podpisywania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą metodą potwierdzenia tożsamości stanowi w tym wypadku przelew weryfikacyjny. Dzięki temu nazwy pożyczkowe dowiadują się, na które dane osobowe został zarejestrowany rachunek bankowy. Lecz to rozwiązanie ma też nasze decyzji. Grupa klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu zajmuje trochę czasu – a wtedy klient może się rozmyślić.

Dlatego opracowano nowe sposoby weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z zastosowaniem tych aplikacji nie musisz spełniać przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do własnej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Stosując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszystkie informacje powiązane z Twoim kontem. Firma może przejrzeć Twoje przelewy, zobaczyć skąd jesteś pieniądze, kto jest Twoim pracodawcą i ile robisz na miesięczne utrzymanie. To znacznie istotne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację finansową, a plus będzie mógł tak profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Szczecin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments